Demir Para

  görünümler 386,832

Prof. Dr. Özgür Demirtaş

Aylar önce

1) Videoda bahsettiğim kanun maddesi için:
www.govinfo.gov/content/pkg/PLAW-109publ145/pdf/PLAW-109publ145.pdf
2) Amerikan darphanesi idaresi için:
www.usmint.gov/
3) Finish su endeksi için:
www.yarininsuyu.com/finish-su-endeksi/
4) Su ayak izinizi hesaplamak için:
www.yarininsuyu.com/
5) Milton Friedman devlet üzerine:
miltonfriedman.hoover.org/friedman_images/Collections/2016c21/1978TheRoleofGovernment.pdf
6) Her bir 1 dolarlık demir paranın çapı 26.49 milimetre. Bunlardan 1.4 milyar tanesini yan yana boşluk kalmayacak şekilde koyarsanız 37 Bin KM yapıyor.
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
Özgür Demirtaş Ankara’da dünyaya geldi. İzmir Atatürk Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Üniversite yerleştirme sınavlarında Türkiye’de ilk 50 öğrenci arasında yer alarak, 1998’de Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı. Boston College’daki çalışmalarını 2003’te tamamlayarak 27 yaşında finans alanında doktorasını kazandı. Aynı sene, Baruch College City University of New York'ta Yardımcı Doçent pozisyonunda göreve başladı. “Öğretim alanında”, 2003 yılında Finans bölümü içerisinde, 2004 yılında ise İşletme Fakültesi’nde en iyi öğretim üyesi seçildi. 2005 yılında, tüm ana bilim dalları ve fakülteler arasında en iyi öğretim üyesi seçilerek "Üstün Öğretim Madalyası"na layık görüldü. Aynı zamanda New York University (NYU) Stern School of Business’ta en yüksek öğretim değerlendirmelerini aldı. 2007 yılında doçent unvanını kazanarak City University of New York’ta kalıcı bir akademik pozisyon elde etti. 2010 yılında, öğretim alanında, ABD, İngiltere, Kanada ve İskoçya'da 1 milyon profesör arasında yapılan 10 milyonu aşkın öğrencinin değerlendirmeleri sonucunda, ilk 20 içerisinde gösterildi.
Çalışmaları dünyanın önde gelen akademik dergilerinde (Management Science, Journal of Financial Economics, Journal of Monetary Economics, Journal of Financial and Quantitative Analysis, Review of Finance ve Journal of Business & Economic Statistics) yayınlandı. 35’in üzerinde akademik yayın yaptı. Aynı zamanda özel yatırım fonları hakkındaki kitabı Academic Press tarafından basıldı. 2004 yılından başlamak üzere, araştırmaları City University of New York tarafından 6 sene boyunca ödüllendirildi. 2012 yılı Eylül ayında ABD’deki kalıcı pozisyonunu terk ederek Sabancı Üniversitesi'ne Finans Kürsü Başkanı olarak katıldı. Sabancı Üniversitesi bünyesinde yaptığı çalışmalar ile Marie-Curie Avrupa araştırma fonunu kazandı.
Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Sabancı Üniversitesi altında kurulan Finans Mükemmeliyet Merkezi (Center of Excellence in Finance) Kurucu Başkanlığı, Türkiye’nin önde gelen bankalarından Akbank’ın Yönetim Kurulu üyeliği ve Türkiye’nin ilk finansal okuryazarlık derneği FODER’in kurucu Yönetim Kurulu üyeliklerini üstlenmiştir. Birçok büyük şirket ve holding için danışmanlık yapmaktadır. Türkiye, ABD ve Avrupa’da onursal konuşmacı olarak etkinliklere ve panelist olarak düşünce kuruluşlarının faaliyetlerine katılmaktadır. Aynı zamanda, başta biyoteknoloji ve fintech sektörü olmak üzere birçok sektörde melek yatırımcıdır.

YORUMLAR
Senol Erol
Senol Erol Aylar önce
Ya o değilde ben bu adamı neden aileden biri gibi seviyorum sanki abim konuşuyor garip degilmi
Hilal Özer
Hilal Özer Gün önce
@Prof. Dr. Özgür Demirtaş çok seviyorum aşkım iyi akşamlar yarın
cenk yılmaz
cenk yılmaz Aylar önce
@Prof. Dr. Özgür Demirtaş Bizdede bir benzeri pandemi dönemi içinde oldu.Devlet ucuz kredi sağladı.Bu krediyi ihtiyacı olmayan kişilerde alıp,parayı harcamayıp devlet alehine sonuçlanacak tasarruflarda ( altın,döviz,hisse alımı ) bulundu.
Serdar Tuncer
Serdar Tuncer Aylar önce
Hoca Allah rıska kefil çokda kafayı yorma su bitmez
Halil Basmacı
Halil Basmacı Aylar önce
@Prof. Dr. Özgür Demirtaş tebrik ederim hocam.
özmen kahraman
özmen kahraman Aylar önce
Burda buyuk yanlis dusuncedesiniz Özgür bey benim aklima sener sen'in namuslu filmi geldi..cok para vermek degilde durust insan halkin cikarlarini gozeten olursa tum bu anlattiklariniz mumkun degil yasanmaz..videodaki yorumunuz yanlis cok yanlis dusunup duzeltmeniz gerek !
Alp Yüksel
Alp Yüksel 5 gün önce
Hocam bolumleri podcast olarak da kaydetseniz super olur
Mehmet Yigiy
Mehmet Yigiy 5 gün önce
Eee hocam ekonomi hakkında söz bitti mi ? Bekliyoruz hocam
Lale Ateş
Lale Ateş 7 gün önce
Harikasınız hocam, gençlere anlatacağımız çok şey vardır eminim❤️🙏🏻Videolarıjuza devam etmeniz dileğiyle 👍🏻
Sıla Keos
Sıla Keos 8 gün önce
Kpss puanlarının yüksek olmasının nedenlerinden birisi de budur belki.
Elvin Garayev
Elvin Garayev 9 gün önce
Emeğinize sağlık hocam. Sizden çok faydalı bilgiler alıyoruz.
Hakan HAN12
Hakan HAN12 10 gün önce
devlet görevlisi değerlidir.
DİYAR ENGİN
DİYAR ENGİN 10 gün önce
Hocam bitcoin hakkında detaylı bir video çekebilir misiniz ??
Kamil Karakoc
Kamil Karakoc 12 gün önce
Hocam bankaların son dönemde aşırı derecede para basmaları ve doğuracağı sonuçlar üzerine bir videonuz olacakmı, Saygılar..
Genar Güngör
Genar Güngör 13 gün önce
Belki 6 yıldan da fazla sizi takip ediyorum. İlk zaman ki öngörüleriniz ile şuan ki durumumuzun ne yazık ki paralel olması çok acı. 6 yıl boyunca dinlediğim okuduğum her saniyenin ayrı bir önemi oldu sayenizde. Teşekkür ederim Özgür hocam
Şevket Akcan
Şevket Akcan 14 gün önce
Parti kur oy verelim hocam ya
Mahmut filiz
Mahmut filiz 17 gün önce
"Kurum yöneticileri ,toplumun en akıllıları olmalıdır" Aklıma 1979 yılında USA'dan dönüşte yaşadığım bir olayı hatırlattı.El bagajı boyutlarını öğrenip tam limitinde bir valiz aldım .Uçağa binerken görevli el bagajımı da diğer iki valizimle etiketleyip bagaja gönderdi ,ücretsiz olarak .New york'ta check in yaparken görevli üçüncü bagaj için ücret istedi , bende o el bagajım verin yanıma alacağım dedim , çok büyük dedi hayır limitinde dedim ,yöneticiyi çağırdı ,bu valizi nereye koyacaksınız dedi , koltuk altına veya üste dedim ,Sığmaz dedi ,(aslında sığmaz) , bende o sizin sorununuz bu tam ölçülerde dedim ,ölçüleri söyledim , doğru mu dedim ,evet dedi , lütfen ölçün dedim , ölçtü tamam dedi , ne tamam dedim , bu da bagajda gitsin dedi ,ücret dedim , yok dedi , tamam dedim . O zaman el bagajı ölçüleri : max. 9" x 14" x 22" ...Saygılar Kıymetli hocam .Not Valiz çok sağlam hala kullanıyorum "tekerlekli değil " :)
Ersin A.
Ersin A. 17 gün önce
Çok avrupai :) bizde kartal imamhatip herşeye yeter ...
mustafa azgın
mustafa azgın 19 gün önce
Özgür bey heykeli dikilecek adamsın...
Selami
Selami 20 gün önce
3:37 Kapitalist anlayışa göre öyle..
maça papazı
maça papazı 20 gün önce
Türkiye'deki su endeksini düşürmek için "mülteci" politikasını yeniden gözden geçirip acil kararlar alması lazım. şu an Türkiye'de 20-30 milyon mülteci var (kayıtlı ve kayıtsız) bunların her biri ayda 1 M3 su tuketse aylık 20-30 milyon M3 su eder.....kaynakların kısıtlılığı ve kuraklikta ele alındığında firavuna gönderilen ve kıtlık yaratan "çekirge sürüsü" neden hiç bir farkı yok bu mültecilerin. ayrıca bahsettiğiniz "coin" örneğinde olduğu gibi bunlara yapılan ödeme ve masraflar da cabası ( göçmen dairesi, buralara alınan elemanlar, devlet bütçesinden ayrılan paralar vs vs)
leyla leyla
leyla leyla 21 gün önce
hhahahah baya komik bir ekonomi dersi olmuş :))))
ti
ti 23 gün önce
Su tasarrufu önerisi: klozet rezervuarına 1 litrelik veya 0.5 litrelik Pet şişeler koyun, her sifona bastığınızda şişe koyduğunuz hacim kadar daha az su tüketmiş olacaksınız. Ayrıca tüm muslukların altında bulunan vana ile su akış hızını azaltın.
Burak Özçetin
Burak Özçetin 23 gün önce
ÖZGÜR HOCANIN VİDEOLARINI İZLİYORUZ DİYE ''ZENGİN' REKLAMLARI ÇIKIYOR SÜREKLİ. ADAM KALİTEYİ HERTÜRLÜ YÜKSELTİYOR :D:D:D:D
ali ihsan güner
ali ihsan güner 24 gün önce
Maliyenin başına en zeki adamı bile getirseniz sonuçta tek kişi, milyonlarca kişiden oluşan akla bir şey yapamaz. İnsanlardan biri açık bulmasa, diğeri bulur. Onu da kendi çıkarı mertebesinde kullanır. Onu tek engelleyebilecek, eğitimin ona verdiği, kendi çıkarının mı önce geldiği, yoksa toplum çıkatının mı önemli olduğu ahlak bilgisidir. Demek ki en önemlisi eğitim. Devlettekilerin avantajı ise zamandan bağımsız olmaları, açık tespit edildiğinde zarara rağmen kapatabilmeleridir. Zararı en az ile atlatmanın yolu ise, devlettekilerin iyi eğitimli ve zeki kişilerden oluşan ekip olması, ortak akıl ile karar vermesi olabilir. Biri 3 birim düşünür, diğeri 5, diğeri 12 birim, toplanınca 20 birim eder.
tahacaylak
tahacaylak 25 gün önce
Hoca su ile ilgili bişey anlatmaya başlayınca geçmek istedim ama 4k da izlemeye çalıştığım için 5sn ileriye al dersem pc çökeceği için hepsini dinlemek zorunda kaldım, hepsi hocanın planları
Aragorn Ersak
Aragorn Ersak 25 gün önce
Hocam devlet memurlarının yüksek maaşla çalışan süper zeki ve vizyonlu olması görüşünüz katılıyorum kesinlikle böyle olmalı fakat şuan ülkemizde gerek milletvekili gerek danışman vs. Gibi yerlere azımsanmayacak miktarda topil ile alım yapılıyor. Yani tanıdık akraba arkadaş vs diyerek hiçbir liyakat sahibi olmayan insanların hiç haketmediği yerlere gelince de - örneğin bakan damat-aldıkları ücretler feci miktarda göze batıyor ve bu liyakatsizler haksız kazanç elde etmiş oluyorlar bu da bir açık oluşturuyor Keşke dediğiniz gibi liyakatli zeki ve vizyonlu insanlar Olsa bu tür yöneticiliklerde inanın hiç batmaz göze maaşları aldıkları falan
aaa a
aaa a 25 gün önce
Niye izliyorum, ee, iii demeden anlatma beceresi takdire sayan, bilmek ve bilgi boyle bisry demek . Ama tehlikeli. Yalan soylese oyle bi anlatiyorki inanmayan bulmak zooor.🥶🥶
ALİ CAN KESKİN
ALİ CAN KESKİN 25 gün önce
Her şey iyi hoş da devlet çalışanlarının çoğu toplumun zeka seviyesinden üstte değil ve olmadıkları için yüksek vermeye gerek var mı? Hani diyelim kaliteli insanları aldınız ve onlara yüksek maaş verdiniz, bu sefer de diğerleri baş kaldırır. Nereden tutarsan elde kalıyor. Ve Türkiye'de liyakat pek yok.
Önder
Önder 26 gün önce
Amariga işi ehline ver ehline!
erdem eren
erdem eren 26 gün önce
senin gibi boş adamları profösör diye konuşturuyorlar ya bu ülkede bize yazıklar olsun
Yunus Emre
Yunus Emre 26 gün önce
Sayın hocam türkiyenin ekonomisini yönetmek için teklif sunarlar ise kabul eder misiniz?
Ozan Yeşil
Ozan Yeşil 27 gün önce
Hocam ülkemde sizin gibi bir insan olduğu için çok mutluyum
HolyEagle
HolyEagle 27 gün önce
SU TASARRUFU KONUSUNDA: Dostlarım, ben duştan önce suyun ısınmasını beklerken akan suyu biriktiriyorum. 5 litrelik bidonlar vs kullanılabilir. Bu suları sokak hayvanları için kullanıyorum. Siz de sokaktaki patili dostlarımız için kullanabilirsiniz. Balkon yıkama, ev temizliği vs gibi işler için kullanılabilir. Duştan önce ısınması beklenirken akıp giden suya üzülüyorum. Sevgiler.
Hasan Hüseyin Çelik
Hasan Hüseyin Çelik 28 gün önce
böyle yararlı ve bilgili insanları dinleyip birşeyler öğrenmeyin arkadaşlar. ülkenin zeka düzeyi o kadar düşük ki gereğinden fazla bilgi ve zeka sadece daha fazla çevrenizden nefret ettiriyor ve hayata küstürüyor. :)
cenk sönmez
cenk sönmez 28 gün önce
Amerikan halkının bu kadar uyanık olduğunu tahmin etmezdim
Cengiz Karaduman
Cengiz Karaduman 29 gün önce
Özgür hocam bir sizi birde Yalın Alpay'ı severek takip ediyorum o biraz felsefi yönü anlatıyor siz matematik gidiyorsunuz böylece herşey kafamda oturuyor bende bir ekonomi öğrencisi olarak mutluluk duyuyorum esen kalın.
Schaeffer
Schaeffer 29 gün önce
Ayçiçek yağı birikimi için neler önerirsiniz?
Onur Dorlion
Onur Dorlion 29 gün önce
Gerçek anlamda cehalet düşmanısınız.Son ayar verici denilince aklıma geliyorsunuz. İyi ki bu kanalı bizleri önemseyip bu tarz içeriklerle süslüyorsunuz 👍🙏
Musa Mert Bal
Musa Mert Bal 29 gün önce
Tam bir fiyasko 🤣😆
Mehmet Tarık Özdemir
Mehmet Tarık Özdemir Aylar önce
Değerli hocam, hep sizden çok güzel şeyler öğreniyoruz. Şakayla karışık olarak, gerek Amerika'daki gerekse bir çok ülkede madeni paralar demir değildir. Örneğin, amerikan madeni paralar, nikel, çinko ve bakırdan imal edilmektedir. Bu sebeple çok açık ki, çok yüksek ihtimal bu bilgiye zaten bildiğinizi düşündüğümden, video başlığı olarak herkese hitap etsin diye "Demir Para" ismini kullanmanızı da anlıyorum. Belki Madeni para da belki denebilirdi. Sevgiler saygılar.
oğuzkağan oğuzkağan
oğuzkağan oğuzkağan Aylar önce
Hocam altin ne olur 😂😂😂
irfan eryılmaz
irfan eryılmaz Aylar önce
Teşekkürler
TADI PODS
TADI PODS Aylar önce
elimde Giuseppe Verdi 2 eurosu var elimden nasıl çıkarabilirim bilgisi olan varsa yazabilir mi
Baron Vonf
Baron Vonf Aylar önce
Kamu yönetiminde az ama öz olma stratejisine geçmenin önündeki en büyük engel, siyasidir malesef, konu siyaset olunca rasyonellik düşük bir öncelik oluyor.
AbidikGubidik
AbidikGubidik Aylar önce
valla ailem her gün yıkanıyordu ben haftada 1-2 defa yıkanıyorum ailem neden böylesin yıkan diyor bende dünyada su bitiyor diyorum düna seninle mi kurtulucak diyor evet benimle seninle kutulucak suyu açık bırakıyorlardı bağırıyordum hemen kapatın su israı yapmayın diye , bana göre özellikle tuvalette çok su gidiyor sifon çekince ona bir çözüm bulmak lazım gerekirse şimdiden haftada 2 gün su kesintisi yapalım ki daha çok kötü olmasın yada belli saatlerde su kesintileri yapalım kuyular , kuyular açalım ve deniz suyu kullanalım bazı işlerde
Atila YILMAZ
Atila YILMAZ Aylar önce
UZUN OLACAK DİKKATİ DAYANMAYANLAR GEÇEBİLİR, BİLİNÇ VE DÜŞÜNCE, DÜŞÜNCE VE BİLİNÇ DÜŞÜNCESİZLİĞİMİZ EKONOMİYE NASIL ZARAR VERİR DERSEK, DÜŞÜNCE DEDİK ŞİMDİ “DÜŞÜNELİM ÖYLE İSE VE SONUCU KABULLENİP BİLİNÇLİ DAVRANALIM”, BU CÜMLE KİLİT CÜMLE VE TEDAVİ CÜMLESİ, ÇÖZÜM CÜMLESİ OLDUĞUNDAN HER YERDE GEÇECEK HAZIR OLUN VE BIKKINLIĞA DÜŞMEYİN, YİNE Mİ BU CÜMLE DEMEYİN, EKONOMİDE DÜŞÜNCE, YA DA EKONOMİDE DÜŞÜNCESİZLİK, SONUCU GÖRELİM; ÖRNEK 1-) HAYATI NORMAL YAŞAYAN VATANDAŞLAR OLARAK ( YANİ TİCARETLE UĞRAŞMIYORUZ, DOLARLA İŞİMİZ YOK, İTHALAT İHRACAT YAPMIYORUZ) BU HALDE OLANLAR OLARAK BİZİM KAFAMIZA GÖRE DOLAR ALMAMIZ BİR ÜLKENİN VE İÇİNDE YAŞAYAN MASUM TÜM İNSANLARIN NEFESSİZ KALMASINA, YURT İÇİ TİCARETİN VE PARA DÖNGÜSÜNÜN KANGREN OLMASINA, KRİZLERE, İŞSİZLİKLERE, BUNALIMLARA, AYRILIKLARA, ZALİMLERİN GÜÇLENMESİ VE MAZLUMLARA YANİ ELLERİNİN ALTINDAKİ İNSANLARA EZİYET ETMELERİNE SEBEP OLMAKTADIR, NE ALAKASI VAR, BİZİM NE SUÇUMUZ VAR DİYENLER DİNLESİN: TÜM TÜRKİYE'DE 300 MİLYAR DOLAR YANİ TÜRK PARASI OLARAK 2 TRİLYON (TÜRKİYE NİN İKİ YILLIK BÜTÇESİ) GİBİ BİR PARANIN 8.500 TL DEN ALINDIĞINI VE DOLAR YÜKSELECEK DİYE ALDIĞINIZI DÜŞÜNÜN ŞİMDİ DOLAR 7.200 TL YE DÜŞTÜ VE 6.500 TL YE KADAR DÜŞECEĞİNİ VE İKİ HATTA ÜÇ YIL BURADA KALDIĞINI DÜŞÜNELİM SONRA YENİDEN ÇIKIŞA BAŞLADIĞINI VE 2 YILDA ANCAK YİNE 8.500 TL YE GELDİĞİNİ DÜŞÜNELİM 3 ARTI 2, BEŞ YIL EDER, BEŞ YIL BU PARAYI HAPSE ATAN, DOLAŞIM YASAĞI KOYAN KİM? KİMLER BU KÜMEYE GİRERSE BU KÜME SORUMLULAR VE SUÇLULAR KÜMESİ OLUYOR VE BU KÜMENİN İÇİNDEKİLERİN ÖZELLİĞİ İSE SORUMSUZ İNSANLAR, DÜŞÜNCESİZ İNSANLAR OLUYOR. AKSİNİ İSPAT EDEN VARSA BU YAZIYI KALDIRALIM KARDEŞLERİM. İŞTE BU YÜZDEN; “DÜŞÜNELİM VE SONUCU KABULLENİP BİLİNÇLİ DAVRANALIM”, BU CÜMLE KİLİT CÜMLE VE TEDAVİ CÜMLESİ, ÇÖZÜM CÜMLESİ OLDUĞUNDAN SÜREKLİ TEKRAR EDECEĞİZ DEMİŞTİK. ŞİMDİ BÜTÜN BUNLARIN SEBEBİ OLMUŞKEN AHLANIP VAHLANMAMIZ, EKONOMİYİ BATIRDILAR, ÇOCUKLARIMIZA İŞ BULAMIYORUZ, EMEKLİ MAAŞLARIMIZ DÜŞÜK DEMEK NE ANLAMA GELİYOR, BİR AYNAYA BAKALIM EY MİLLET, KENDİMİZE GELELİM ALLAH AŞKINA, YOK KÜRESEL GÜÇLER ŞÖYLE YAPTI BÖYLE YAPTI, BÜNYEYİ ZAYIF DÜŞÜREN SEN, ZALİMİ İÇERİ KADAR SOKAN SEN, ÇÜNKÜ SENİN YÜZÜNDEN ORTAM GÜÇSÜZ KALDI VE ZALİM YANİ MİKROP İÇERİ SIZDI, VE BUNUN GİBİ ÖRNEK VERİLECEK ONLARCA ADIMI ATAN SEN; PARAYI HAPSETMEK İŞTE BU KADAR TEHLİKELİ VE HATTA ÖZGÜRLÜĞÜMÜZE ZARAR VERECEK KADAR. İŞTE BU YÜZDEN; “DÜŞÜNELİM VE SONUCU KABULLENİP BİLİNÇLİ DAVRANALIM”, BU CÜMLE KİLİT CÜMLE VE TEDAVİ CÜMLESİ, ÇÖZÜM CÜMLESİ OLDUĞUNDAN SÜREKLİ TEKRAR EDECEĞİZ DEMİŞTİK. BURADA TASARRUF ETMEKTEN BAHSETMİYORUZ, ALTIN ALIP YASTIK ALTINA KOYMAK GİBİ, ÇÜNKÜ BU TASARRUF BİR GÜN ÇOCUĞUN DÜĞÜNÜNDE YADA BİR SIKINTIDA YİNE EKONOMİNİN DAMARLARINA DÖNMEKTEDİR, YADA BİR ARAZİ ALMAK, EV ALMAK, İŞ YAPMAK İÇİN BİRİKTİRMEK GİBİ, ÇÜNKÜ BURADA DÖNGÜYE YAKALANAN VE VERGİDEN SÜZÜLE GELEN BİR PARA VAR. BUNU DA BAZI ZİHİNLER İÇİN KISACA BELİRTELİM. SAYGILARIMLA.
hklhjgdhdh
hklhjgdhdh Aylar önce
nefes almadan izledim
VOY YILMAZ
VOY YILMAZ Aylar önce
Hocam, Atatürk’ün de talimatına uygun olarak aynı mantık ile Öğretmen maaşlarınında en yüksek devlet memuru maaşından yüksek olması gerekmez mi? Sonuç olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız en zeki, eğtimli ve donanımlı kişiler tarafından yetiştirilmesi gerekir. Bu konuya da bir gün değinirsiniz belki. Bir öğretmen değil sade bir yüksek mühendis olarak yazıyorum.
Fikret ceylan
Fikret ceylan Aylar önce
Ailece su ayak izi tavsiyelerinize uyuyoruz, sayın hocam.
mrtsmr
mrtsmr Aylar önce
Ne güzel bir anlatım
Ali Reis
Ali Reis Aylar önce
Hocam şöyle herkesin bir borcu var kimisinin ki büyük kimisininki. Küçük borç nasıl kapatılır adlı bir video bekliyorum çoğu kişinin işine yarayacağını düşünüyorum
Carlo Santana
Carlo Santana Aylar önce
Bizde 5 Frank var İsviçre’de
Mufit Karakulak Turkustun
Mufit Karakulak Turkustun Aylar önce
O sitedeki sözleri verirsem -(eksi) 55lt yapıyor, ne yapmalıyım?
Alkan Bulut
Alkan Bulut Aylar önce
"Su Farkındalığı" yaratmanız sayesinde 25 Litre belgeselini izledim. Teşekkürler Hocam.
Hakan
Hakan Aylar önce
Hocam bi tekstil fabrikasi 100bin nufuslu bi sehrin birgunde harcadigi suyu harciyor,siz iki bardak suyla pek bise kazandiramazsiniz kusura bakmayin , acikca soyleyemiyorsunuz bunuda anliyorum
ABDULLAH MOLLAOGULLARI
ABDULLAH MOLLAOGULLARI Aylar önce
Ozgur hocam Birlesik Krallik yeni para sistemine gecti. Kagit paralari ne kadar ugrassanizda elinizle yirtamiyorsunuz. Ayrica paralar su gecirmiyor camasir makinesinde bile yikasaniz hic bir sey olmuyor.
Barista Röportaj TV
Barista Röportaj TV Aylar önce
Muratpaşa’nın turunçları evlerde reçel oluyor Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin parklara, yenilediği cadde ve sokaklarda kaldırım kenarlarına diktiği turunç ağaçları meyve vermeye başladı. Bir yanda mahalleli Antalya mutfağının gözbebeği olan turunç reçelini yapmak için meyveleri toplarken Muratpaşa Belediyesi de Antalya Kadın Girişimi Kooperatifiyle hediyelik reçel yapmak için çalışmalara başladı.
Volkan Dayan
Volkan Dayan Aylar önce
Sayın hocam benim de aklıma Almanya'ya giden gurbetçilerin "buz parası" geldi izleyince. Teşekkürler. Saygılarımla.
YÜCEL KARATAŞ
YÜCEL KARATAŞ Aylar önce
Özgür Hocam, o paraların madeninin hangi maden firması sağlıyor, dağıtımını hangi lojistik firması yapıyor, otomat makinelerini hangi firma yapıyor ve de bu firmaların kannun çıkartan politikacılar ile ne bağı var. Olaya bir de bu gönden bakın. Nerede hareket orada bereket olmuş derler. Sizi severek izliyorum.
Sentilay
Sentilay Aylar önce
:)
Nur Orak
Nur Orak Aylar önce
ozgur demirtasi izlerken kendimi onun ekonomi bakani oldugunu hayal ederken buluorum :) harikasiniz basarilar umarim hep Boyle samimi kalirsiniz
Rüveyda
Rüveyda Aylar önce
Türkiye nin başkanı olsam özgür beyi "Ekonomi Bakanı" yapardım..
Herolais
Herolais Aylar önce
dünyanın herhangi bir ülkesinde çinko karbon bir memurun o ülkenin genel zeka ortalamasından yüksek olma ihtimali yok
Kuşkucu Tv
Kuşkucu Tv Aylar önce
Topraklarımız katar`a satılırken suya sahip çıkmak biraz afaki olmuyor mu... Sahıp çıktığımız suların arazileri de yarın satılırsa ne olacak? Suriyelilerden de vergi alınsa keşke...
sosyal katalog
sosyal katalog Aylar önce
Devlet memurluğunun en az yarısı dijitallesip kalkması gerekiyor
Berat Korkmaz
Berat Korkmaz Aylar önce
Hayatımda ilk defa kredi kartı puanı kullanarak arabaya yakıt aldım geçenlerde. Acayip mutlu oluyo insan bedavaya bir şey alınca :) Hele de fiyatı bu kadar yüksek olan akaryakıt...
Altuğ Kırımlıoğlu
Altuğ Kırımlıoğlu Aylar önce
Hocam bu yine iyi bizdeki 1 kuruslar neoluyor bir arastirin ❗️
Altuğ Kırımlıoğlu
Altuğ Kırımlıoğlu Aylar önce
Hocam rica etsem konusu gelmisken; Ulkemizde basildigi halde piyasada olmayan 1 Kuruslar nerde oldugunu arastirip video ceker misiniz ⁉️ tesekkurler, saygilar, sevgiler
Fatih Erdoğan
Fatih Erdoğan Aylar önce
Bu ülkenin başına iki Demirtaş lazım 🙂
Sema Öngör
Sema Öngör Aylar önce
🤣 🤣 🤣 🤣
Muhammet Kececi
Muhammet Kececi Aylar önce
Mesaj alınmıştır Hocam
Yunus Kılıç
Yunus Kılıç Aylar önce
18 yaş ve altı izleyenleri tebrik ediyorum
ibrhmbzkrt
ibrhmbzkrt Aylar önce
Anlaşılan BİLL Gates adını verene çok şey borçluymuş. Bide bizim 1 kuruşu para olarak alıp, kiloyla satmaya benzemiş.
Özlem Hatipoğlu
Özlem Hatipoğlu Aylar önce
Türkiye de artık deniz suyundan içme suyu elde etmeli diye düşünüyorum.
Akıllı Ev ve IoT
Akıllı Ev ve IoT Aylar önce
Özgür hocam beğenmeyenlerin beğenenlere oranı 0.02 den az. Yani yok sayılabilecek kadar az görmezden gelebiliriz. Başarılarınızın devamını dilerim.
nihal köroğlu
nihal köroğlu Aylar önce
Ya hocam ne yaptın bizim insanımızın yegane gayesi devlet işine girmek 😁 ve o işte akşama kadar yatmak çünkü bir Türk insanı devlet işinde çalışmaz. (bu söylediklerim devlet işinde çalışanların çoğunluğu için geçerlidir)
BIR DENEYELİM
BIR DENEYELİM Aylar önce
Amerikayi bilmem ama 3- 4 yıla ülkemizde herkez asgarı ucretli olcak..eşitlik gelecek.😃
İzzet Genç
İzzet Genç Aylar önce
Işte özgür hocam bizde diyoruz ki ekonomi bakanlığına sizi bekliyoruz tek çareyi sizin gibi deha ları ülke yönetiminde görmek istiyoruz
Umit A.
Umit A. Aylar önce
kalifiye memur çalıştırıp yüksek maaş vermezsen rüşvet denilen illetle karşılaşırsın. Bunun da sonucuna katlanırsın. On yıllardır da bu pisliğin içerisinde değilmiyiz?
MILKY2002 BURAK
MILKY2002 BURAK Aylar önce
TURKİYE'de çoğu insan sevmediği işi yapıyor, saat 17:00 olsunda eve gideyim mantığı hakim.Cok az insan işini düzgün yapıyor.Kapagi devlete atayım yan gelip yatayım düzenini kirmadikca ülke ilerleyemez.
ultrAslan1922
ultrAslan1922 Aylar önce
Hocam size söz veriyorum bir daha derslerinize uykusuz katılamayacağım şimdi uykumu aldım kahvemi yaptım pür dikkat izledim. Et tüketimi dediğiniz yerde benim devreler yanmış. En son ne zaman aldım hatırlamıyorum. Et tüketimi arttıkça su tüketimi de artıyor haklısınız. Ama biz lügatımızdan eti çıkaralı çok oldu. Tavuk ve yumurtadan başka bişey yemiyoruz. Yemek haftalık pişiyor. Kahvaltıda bulaşık çıkmasın diye tavandan yiyiyoruz. Bulaşık makinesi 3 günde birdi haftada bire çıkardık çamaşır makinesi de haftada bir renkli beyaz ayırma yok ne varsa tek seferde yıkıyoruz. Duş almak medeni yüksek kültüre sahip insanlara özgü bir faaliyet haftada bir kafi yada ayda bir hamama gitmek daha mantıklı . Kahve tüketimi değilde günde 3_4 litre su içilmeli diyen uzmanları uyarmak lazım iki kişi ortalama 10 litre su içsek aylık 300 litre yapar israf değil mi hacam bunu günde 10 çay bardağına düşürelim. Kira, elektrik, su, kredileri ödeyip kredi kartının borcunuda ek hesaptan çekip yatırır taksitli nakit avans çekip ek hesabı kapatırız. Ha çok kartı olan varsa ondan çekip ötekini kapatır yani kısır döngü. Bir kaç kuruş kalırsa amerikan borsasından kağıt alırz
Ramazan Sancak
Ramazan Sancak Aylar önce
Elinize emeğinize sağlık hocam. Çok düşündürücü ve bilgilendirici olmuş. Sağolun
huseyin elbey
huseyin elbey Aylar önce
hocam yeni videoyu bekliyoruuum
ibrahim kaçar
ibrahim kaçar Aylar önce
Hocam sizi seviyoruz ama Mesut konusu neden zorunuza gitti falcao gelince sevinmiştiniz açıklar misiniz ?
Duru SARIKAYA
Duru SARIKAYA Aylar önce
Su tüketiminin yanı sıra Su Üretimi üzerinede düşünmemiz gerekiyor
Ahmet Tezcan
Ahmet Tezcan Aylar önce
Fakir ülkeyle alakası yok demekki amerika bile yanılıyorsa.
ahmet gündüz
ahmet gündüz Aylar önce
Hocam çok iyi anlatmışsınız devlet kademelerinde yer işgal eden süper zeka memurların halini.Gülerken öğrendik.
Maide Kutluca
Maide Kutluca Aylar önce
Yine harika ve özgüne bir icerik.... gercekten tebrik ederim bende bazı yerler bana 1 dolari bozuk para olarak verdiginde geriliyorum gercekten kullanabileceğim yerler çok az ve her bulduğumda da elimdekilerin hepsini kullanmak istiyorum.Kullanım zorlugu beni rahatsız etmişti fakat hiç nedenini merak edip arastirmadim sayenizde öğrenmiş oldum. Çok teşekkür ederim emeginize sağlık
Mesut Harmancı
Mesut Harmancı Aylar önce
40. saniyede söylediginiz kalite olmalı sanırım,kolay gelsin.
Bilir ibo
Bilir ibo Aylar önce
şu paraya verilen önem itibar insan verilseydi ne açlık ne yokluk ne soygun ne talan nede katliyamlar olmazdı bunlar hep bencillikden bunlar hep hırsdan bunlar hep ölmiyecekmişlik den krallar nemrutlar karunlar ebu cehiller ebu lehebler olmıyacakdı allah dünya yı bizlere imar etsinler diye yaratırken insan oğlu yağma talan tarumar haksızlık eziyet zulüm işkence ve ölümlerle sonuçlandırmışlar ve de halaa devam ediyor ölmemiş ölmiyecek tek bir insan var mı ben göremedim.
N3XT
N3XT Aylar önce
Su fakiri bir ülke olduk maalesef. Hayaldi gerçek oldu.
Yunus Emre ÇAKAR
Yunus Emre ÇAKAR Aylar önce
16.35 bunun gibi sizlere binlerce örnek verebilirim verin hocaaam
Ali Şen
Ali Şen Aylar önce
Evin kapısını çalsanız, özgür abi hoşgeldin derim. O derece samimiyetin var👏👏
XMEN XMEN
XMEN XMEN 28 gün önce
Al benden de o kadar kardeşim.
Kemal Ünal
Kemal Ünal Aylar önce
Sudan bahsederken yanda duran kütüphaneme bakıyordum ki aklıma kağıtlar geldi. Kitabı pdf vs. olarak okumayı hiç sevmeyen biri olarak söylüyorum, sanırım kağıt kullanmak ilerde pek geçerli olmayacak ve dijitale döneceğiz. Bir ağacın büyümesi için gereken su çok fazla ve ona karşılık elde edilen kağıt o kadar fazla değil. Bu düşünce şimdi aklıma geldi ve araştırmadım. Kağıt kullanmak gerçekten su tüketimine çok darbe vuruyorsa daha az defter kullanıp bazı kitapları dijital olarak temin etmeye çalışacağım.
Cahit Yolacan
Cahit Yolacan Aylar önce
Güzel anlatım vurdu gol oldu. :) :) :) Mesaj çok iyi.
Oguz ENGiN
Oguz ENGiN Aylar önce
Ülkelerin parasal projelerinde fraud ihtimallerini değerlendirmesi için proje grubuna bir Türk eklemesi yeterli.
Nasuh a.
Nasuh a. Aylar önce
Merhabalar kıymetli hocam. Bizim devlet sistemine yön veren siyasi kanada bakacak olursak; kendimden örnek vereyim. Ben lisedeyken sınıfın çok zeki 2 öğrencisi vardı. Biri bilgisayar mühendisliği, diğeri Elektrik elektronik Mühendisliğini kazandı. Şuan ikisi de özel şirkette çalışıp kendi hallerinde mütevazi bir hayat yaşıyor. Birde sınıfın pasif öğrencileri vardı. Kendi hallerinde, iki sıra arkadaşı, şuan ikisi de aktif siyaset hayatına atıldı, şirket kurup çok büyüdüler, ayrıca ciddi söz sahibi oldular. Birde yönetilen kesime yani halka bakacak olursak. Yüksek reyting programlarına değinmeyeceğim bile, sadece bir kaç sezon süren bir dizinin açtığı sosyal medya hesaplarının bile bir kaç milyon takipçisi oluyor. Oysa topluma mal olmuş dahiyane akademisyenlerin takipçi sayısı bir milyona bile ulaşmıyor. Sonuç olarak, zeki kişiler devletin üst kademelerine gelip te söz sahibi olamıyor, söz sahibi olanlara az para verilse bile bir şekilde parayı buluyorlar zaten. Yönetilen halkı uyaracak olan değerli şahsiyetler de bir şekilde toplumdan gizleniyor yada halk onlara ulaşacak seviyede değil. Hocam sizce bu durumu Türk toplumunun aşması için kaç yıla ihtiyacı var?.
Beytullah KAYA
Beytullah KAYA Aylar önce
Hocam öyle bir ülke olduk ki Suriyeliler araplar bizim milletten daha rahat yaşıyorlar her yeri alıyorlar ticaret bile artık biz Türk lerin elinde gidiyor yavaş yavaş tahtakale laleli bütün üretim alanlarında ön plana çıkıyorlar 5 sene sonrasını düşündüğümüzde durum çok kötü
Cemil Cetinbas
Cemil Cetinbas Aylar önce
Kredi kartıyla satışı yasaklasalardı ya hocam 😂
Erdem Uçar
Erdem Uçar Aylar önce
Hangi ABD Başkanı zamanında oluyor bu olay?
ultrAslan1922
ultrAslan1922 Aylar önce
Hocam benim devreler yandı yada paranoya başladı @kitaptayazmaz paylaşımı gibi olmuş kedi kesilmesinden cinden girdiler metafizikti büyüydü nerden çıktılar hatırlamıyorum demir paradan girdiniz nerden çıktınız çözemedim yada uykum var odaklanamıyorum kareler birleşmiyor eski Türk filmlerindeki gibi kopuk sahneler yada iki video üst üste kafa yaptı bende uyanınca tekrar izleyeceğim o zamanda aynı etkiyi gösterirse kesin ortak çalışıyorsunuz 🤪🤪🤪
Mustafa taşkıran
Mustafa taşkıran Aylar önce
Yine çok yararlı bir video paylaşmışsınız. Teşekkür ediyorum. Bu ülkenin sizin gibi karakterlere ihtiyacı var. Güzelliklerle kalınız...
MUHAMMED mert
MUHAMMED mert Aylar önce
Benim Ayak İzim 1493 Çıktı. Bu Puan İyimi Kötümü?
Mehmet Yavuz
Mehmet Yavuz Aylar önce
en azından adamlar iyi birşey yapmaya çalışırken para kaybediyor
Bir Evin Fiyatı ve Gerçek Değeri (Birinci Bölüm)
20:37
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
görünümler 845 B
Xecê Herdem Esmer Yeni 2021 (Akustik)
5:37
Gizem Production
görünümler 47 B
Enes Batur - Ayaz (Official Video)
3:07
Enes Batur
görünümler 21 Mn
Hocam Paramı Nereye Yatırayım?
23:25
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
görünümler 858 B
Kim Milyoner Olmak İster?
13:11
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
görünümler 410 B
Yaşamış En Zengin İnsan
14:54
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
görünümler 498 B
Dünyanın en değerli şirketi hangisi ? ve bundan bize ne ?
15:10
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
görünümler 407 B
Maaş
19:35
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
görünümler 951 B
Borsaya öyle bakılmaz. Böyle bakılır.
10:59
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
görünümler 500 B
Tahvil nedir? Bono nedir? Eurobond nedir? ve bundan bize ne?
10:09
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
görünümler 334 B
Para Biriktiren Adam
14:55
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
görünümler 1 Mn
Türkiye Ekonomisi hakkında Kehanet
32:59
Prof. Dr. Özgür Demirtaş
görünümler 2,2 Mn
Xecê Herdem Esmer Yeni 2021 (Akustik)
5:37
Gizem Production
görünümler 47 B
Enes Batur - Ayaz (Official Video)
3:07
Enes Batur
görünümler 21 Mn
NİJER'DE 10.000 CFA İLE BİR GÜN GEÇİRMEK!
47:31
KATANA - Dönüyor Dünyam [Official Video]
2:22
Hercai 61. Bölüm 2. Fragmanı
1:06
Hercai
görünümler 636 B
UZAYA GİDECEK İLK TÜRK BELLİ OLDU w/@Barış Özcan
3:13