YORUMLAR
Medine Demir
Medine Demir Saatler önce
Sorun her ilde üniversite olması değil sorun para ile not satin alan öğrencilerin olması sorun para ile kopya çektiren öğretim üyelerinin olmasıdır... 81 ilde üniversite olması demek eğitimden herkesin yararlanabilmesi demektir böyle bir hizmeti eleştirireceğinize dönüp herkes kendi kapısının önünü süpürsün, Üniversitemiz çokmuş vah vah ne yazık artık neyi eleştirireceğimizi de şaşırdık bravo bize!
Recep YILDIRIM
Recep YILDIRIM Saatler önce
Teşekkür ederiz takibe değer işler yapıyorsunuz, iyi ki varsınız
Sir maximillian von stauffenberg the might
Sir maximillian von stauffenberg the might Saatler önce
Nerde çokluk orda ...... demişler ne güzel demişler.
Faruk Incibas
Faruk Incibas Saatler önce
Bence ingilizce bilmenin şart olması çok doğal bundan şikayet etmese çok daha iyi olurdu.
Bilal
Bilal Saatler önce
Bimler ve a101ler ve şoklar artik lisans mezunlari calistiriyor bol bol ve belkide yukseklisans yapmis insanlari...bim , a101 , şokta calisanlari küçümsemiyorum yanlis anlasilmasin.
Al Gr
Al Gr 2 saatler önce
0:30 bir de böyle bir iş becermiş gibi söylemiyor mu..eskiden 10 kişiden çalışan,kafasını çalıştırıp hak eden üniversiteye girebiliyordu, şimdi bu durmadan türeyen özel üniversitelerle parayı bastıran tembel,beyinsiz herkes "giriyor" evet..nitelikli işsizden çok niteliksiz mezunla doldu ortalık başka bir şey değil. Türkiye'ye nüfus kontrolü şart.
Miralay Hasan
Miralay Hasan 2 saatler önce
Türk Milleti üstünde ki kamalizm çamurunu atıp içindeki çevheri eninde sonunda görecektir.
mor anka
mor anka 2 saatler önce
Kanal MIŞ. MILLET AAACCCCC
Mert Saraç
Mert Saraç 2 saatler önce
“Her ile bir üniversite” sadece diplomalı işsizlik sorununu getirmiyor. İş bulabilenlerin de sömürülmesine neden oluyor. Çünkü işveren biliyor ki bugün çalışanı işten çıkarsa ertesi gün 3000 TL maaşla haftanın 6 günü, günde 11 saat çalıştırabileceği bir sürü insan var. Çalışan da biliyor ki işverenin dediğini yapmaz ve işten çıkarılırsa aylar, hatta belki yıllar boyunca iş aramak zorunda kalacak ve büyük ihtimalle gittiği yer oradan daha iyi olmayacak. Sonunda herkes memur olmak istiyor.
Sezer Kazan
Sezer Kazan 2 saatler önce
Annem özel bir hastanede yanlış iğne vurulması üzerine öldü. Kopya ceke ceke mezun olup, işverenin kriterini karşılamayınca işsiz kalan insanlara gram üzülmüyorum. Ben kopya ile mezun olayım, işe alınmazsam devleti suclayım. Annem gibi bir çok insan deneyimsiz hemşirelerin elinde can veriyor, bunlarıda haber yapın *MEZUN İŞSİZLER* diye haber yapıyorsanız!
zenda zenda
zenda zenda 2 saatler önce
Helal olsun Türkiye ye;) Türkiye istediği için bu bilgilere ulaşabilmişsinizdir;)
Minecrafter
Minecrafter 2 saatler önce
PARALARI BİTTİ ANAM
Erdal erşahince
Erdal erşahince 2 saatler önce
okumuş insanın çoğalması gayet güzel. hatayı başka yerde aramalı. her ile iş imkanı anlayışı hakim olsun bir de gençlere yurtdışında iş arama orada yaşama vizyonu vermeli . o zaman yurt içinde işler düzeldiği gibi yurt dışında da lobimiz olur.
Emre Dincol
Emre Dincol 2 saatler önce
Asıl sorun üniversitelerin ücretsiz ve bağımlı olmasıdır. Üniversitede okuyan kişi aldığı eğitimin ücretini öderse daha sonra iş bulamayacağı bir alanda eğitim almaz. Parası olan cebinden öder, parası olmayan ya burslu girer ya da devletten uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkanından yararlanarak üniversite masrafını üstlenir. Kredi ödemeleri iş bulduktan sonra aldığı maaş dilimine oranla gelir vergisi şeklinde kesilmesi şeklinde bir uygulama yapılabilir. Bu şekilde asgari ücretle başlamış yeni mezuna fazla yük olmazken ilerleyen zamanda maaş artışına oranla ödenen miktar artacaktır. Aynı şekilde eğitim alıp yurt dışına giden bir kişi de halkın sırtına yük olmayacaktır. Bunun karşılığında devlet verimsiz eğitime yaptığı boşa harcamanın karşılığı kadar vergi yükünü vatandaşın sırtından kaldıracak. Mantar gibi üniversite açılmasının önüne geçebilmek için merkezi bir akreditasyon kurumu gerekli denetlemeyi yapmalıdır.
Thanos x
Thanos x 2 saatler önce
ülke çin'e döndü. herkes diplomalı olduğu için işverene yaradı olay. o kabul etmezse diğeri kabul eder.
Somethingnice smth
Somethingnice smth 2 saatler önce
seslendirmeler ne kadar amatör ve bbc ye yakışmayan şekilde kulak tırmalıyor. Tonlamalar, vurgular. Sanırım bildiğimiz bbc de türkiye topraklarından nasibini almış ahahha. Güldüğüme bakmayın üzüldüm.
Mr. Nobody
Mr. Nobody 2 saatler önce
Ben sayısalda ilk 20 k ya rahat girebileceğimi biliyorum. Yine de işsizlik korkum var. Lütfen deneyimli insanlar fikrini belirtebilir mi:İlk 20 k dan bilgisayar mühendisliği kazanırsam ve üniversiteyi aşk meşk işleriyle geçirmeyip dersime odaklanırsam, yine de işsiz kalır mıyım? Bu arada İngilizce biliyorum onda da problem yok. Ama tüm bunlara rağmen işsiz kalma korkum var. Paranoyak mıyım yoksa her şey olabilir bilemezsin mi dersiniz? (Not:Asıl hedefim yurtdışı)
Bilal
Bilal Saatler önce
Yani kardeşim ingilizcen varsa oturup uni yillarinda bol bol kendini gelistirsen emin ol Allahin izniyle işsiz kalmazsın.İçin rahat olsun. Ama atiyorum tip okudun mezun oldugunda devlet seni atiyor kafan rahat oluyor ama bilgisayar muhendisliginde boyle bir durum soz konusu degil senin cabalarin arti devlet istiyorsan kpss, yds
kerim mert
kerim mert Saatler önce
20k biraz fazla 10k ya çekmeye çalış üniversiteyide full dersle geçirme arkadaşlar edin kendini geliştir bir yandan çalış emin ol üniversiteyi 1. Likle bitirmekten çok daha iyisi olur senin için
trk akn
trk akn 2 saatler önce
her ile bir universite acmak mi her ille yuksek egitimli meslek liseleri cagin ihtiyaclarina uygun meslek liseleri acmak en dogrusudur universiteler suan ab abd ye gecis vize kapisi oldu gencler bir firsatta kaciyorlar
Mevlüt ARSLAN
Mevlüt ARSLAN 2 saatler önce
HAYIR İŞSİZLİĞE YOL AÇMADI BEYLER. BAYANLAR. AHLAKSIZLIĞA YOL AÇTI. AHLAKSIZLIKTA ZATEN BİR YIKILIŞIN ÇÖKÜŞÜN TEMELİNİ HAZIRLAR. O YÜZDEN AHLAKSIZLIK ORTADAN KALKMADAN NE KALKINABİLİRİZ VE NEDE İŞSİZLİK BİTER. AHLAKSIZLIK OLDUĞU SÜRECE BEREKETSİZ BİR TOPLUM OLMAYA DEVAM EDERİZ. NE OLURSA OLSUN; NASIL OLURSA OLSUN::: ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT.
B E R K A N Ü N E R
B E R K A N Ü N E R 2 saatler önce
GÜNAYDIN.
Yaren Sahin
Yaren Sahin 2 saatler önce
sanki sadece üniv mezunu iş bulamıyo hiçkimse iş bulamıyo k
Omer Yalcın Timur
Omer Yalcın Timur 2 saatler önce
6:34’teki subliminal mesaj çok iyi 😄 128M dolar
Emre Toksal
Emre Toksal 2 saatler önce
lise sonrası 1 sene mezuna kaldım köpek gibi çalıştım istediğim bölüme fark attım net gelir diyordum gelmedi başka bölüm geldi 1 sene burdan kaybım var şimdi tekrar üni okurken hazırlanıyorum istediğim bölüme geçersem 1 senede şu anki bölümümden kaybım olucak etti 2 sene çöp ailem okuda bizi kurtar diye bana bel bağlıyorlar benim okulun nolacağı belli değil hadi okul bitti diyelim kpss derdi başlayacak atama kontejanları da belli 10 gün sonra 20 yaşıma gireceğim her akşam kafamı yastığa koyduğumda düşünüyorum dua ediyorum namaz kılıyorum falan gelecek kaygısı hat safaya çıkmış durumda ne olacak belli değil diğer yandan en güzel yaşlarım türkiyenin bitik ekonomisinde maddi sorunlarla boğuşarak geçiyor falan allah yardımcımız olsun
AK HAN
AK HAN 2 saatler önce
BİZİ NE KADAR DÜŞÜNUYORSUNUZ thank u f u
Oğuzhan_
Oğuzhan_ 2 saatler önce
81 il 204 üniversite , niceee.....
Eren Bircan
Eren Bircan 2 saatler önce
Şu genç arkadaşın tespitleri var ya acaip yerinde.
cem ali
cem ali 2 saatler önce
Teyze yaşına başına bak be bide tiktok yapıyor. Koş kocaman kadınsın
Burak Yarlıgan ve karantina
Burak Yarlıgan ve karantina 2 saatler önce
Sizinde sıranız gelcek Çinliler
Seçkin
Seçkin 2 saatler önce
2:03 bence çalışmayın akbeyin bence çalın daha hızlı ve net sonuç alırsınız
Alinin Zoru
Alinin Zoru 2 saatler önce
Umutsuz, mutsuz bir gençlik geliyor onların nefretinde boğulacaksınız
Melih Akdemir
Melih Akdemir 2 saatler önce
Allah aşkına bu videoya dislike atanlardan biri cevaplayabilir mi? neden dislike verdiniz neyini tam olarak beğenmediniz? cidden soruyorum
dolar toptancısı
dolar toptancısı 2 saatler önce
Şöyle öģrencisinden akademisyenine seçkin 35-40 üniversite idealdir tūrkiye'de.. o zaman üniversitesi de mezunu da kalite olur, kimse de açıkta kalmaz..
Baskasindan Baska
Baskasindan Baska 2 saatler önce
Her ile bir üniversite politikası memleketi ileri atacak bir iş gücü yaratmasa bile akp’yi ilk seçimde sandığa gömecek bir nesil yaratmasını sağladı. Teşekkürler akp!
Emre YILDIZ
Emre YILDIZ 2 saatler önce
Türkiye'de üniversite okumak dört sene vakit kaybıdır.
O V
O V 2 saatler önce
Amcanın ne kadar keskin yargıları var ve her söylediğinin çok doğru olduğundan çok emin. dünyayı görmediği bir vizyon geliştiremediği kesin. günlük hayat pratiklerinde rahatladıkları için ülkenin güzelleştiği ilüzyonuna kapılmışlar.
CEM GÜRBÜZ
CEM GÜRBÜZ 2 saatler önce
Mantar gibi her yer üniversite
osman teksoy
osman teksoy 2 saatler önce
Keşke uluslar arası geçerli ders görsek en azından masyer yapmadan iş bulurduk zaten 5 yıl okumuşuk bide 2 yıl master yapacaz fakir bi aileden gelen kişinin master yapması imkansız durum yok en iyisi yazılım ögrenip girişimci olmak hayat zor
juninho 636
juninho 636 2 saatler önce
Üniversiteye artık o yörede halkı geçindirmek olarak bakılıyor o yüzden ki boldan boldan kontenjanlar açılıyor hep taban puanlar bile düştü herkes Üniversiteye gidebilir
etzell
etzell 2 saatler önce
Aaa ben
Salih Bilgin
Salih Bilgin 2 saatler önce
ülkenin gençlerine yazık
Kadir onay
Kadir onay 2 saatler önce
Olumlu yönü niye olmasın? Devlet cayır cayır kredi verdi. Torpille o kadar sarıklı redüktör atandı. Onun haricinde, dönerciler çoğaldı. Amma bu okuma olayı, en çok suriyelilere yaradı. Sanayide Türk genci çok azalmışken, suriyeliler çoğu firmada bölüm şefi vs oldu. Anlıyacağımız, gençlerin hayatını bitirdiler.
Hilmi
Hilmi 2 saatler önce
Bu durum ''eğitim politikası değil iktisat politikası'' bu söz anlatıyor içinde bulunduğumuz durumu
Köylü Jubbile
Köylü Jubbile 2 saatler önce
Proje: 128M
MylifeMyrules NB
MylifeMyrules NB 3 saatler önce
E yani.. Eğitimin niteliği ve niceliği düştü sonuç bu
BOZKURT lara selam NE MUTLU TÜRK ÜM DİYENE
BOZKURT lara selam NE MUTLU TÜRK ÜM DİYENE 3 saatler önce
ALLAH TÜRK MİLLETİNİ SEVDİGİ İÇİN BİZE BAŞKOMUTAN ATATÜRKÜ GÖNDERDİ METEHAN FATİH SULTAN MEHMET HAN ALPARSLAN ATATÜRK başka yok TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOK cCc RUHUN ŞAD OLSUN SON BAŞBUĞ ATATÜRK
Tolga
Tolga 3 saatler önce
açık öğretim halk ile ilişkiler okuyorum. Hayal ediyorum, dört sene bu bölüm için okula gidip zaman harcadığımı, gerçekten korkunç bir şey. Genç arkadaşları hayattan koparan ve kendilerini kandırmalarına vesile olan bir sistem. Yazıktır gençler iş istiyor, aş istiyor. İçi boş diplamalarınızla artık bu insanların zamanını harcamayın.
Media Man
Media Man 3 saatler önce
vahh vaahhh gitti atm memurluğu :) duygusal müzik de aynı ajitasyon tiplere uygun olmuş
Ümit Kartal
Ümit Kartal 3 saatler önce
İngiltere'de University of London Computer Engineering okudum.Türkiyede işsiz kaldım.Gümrük kapıları açılırsa Tokyo 🗼 gidicem iş için. Sorun nitelikte değil sorun iktidarda.Bütün ülkenin gelirini betona gömmüşler.Fabrika ,iş sahası açma gibi dertleri yok. Yandaş mütahaait firmalar zengin olsun.Pudraci gençlik Lamborghiniye binsin.😅
Erhan Bayar
Erhan Bayar 3 saatler önce
İnsanların kafasını karıştırmak için herşeyi yapan bi akp var Atatürk'ün yaptığı herşeyi yıkmak ve intikam almak ama ömrü yetmez bunların biz burdayız ne mutlu türküm diyene...
ahsdjas ashdahs
ahsdjas ashdahs 3 saatler önce
Üniversite lazım , fakat kontenjanlar yanlış ve özel sektör yeterli istihdam oluşturamıyor , dışardan sermaye gerekiyor bu istihdam için , e dışarlada kavgalısın :)
staring cat
staring cat 3 saatler önce
TC SİMÜLASYONU OLUR GİBİ:
Muhammedxxx 1999
Muhammedxxx 1999 3 saatler önce
Üniversiteler işsizliğe perde olarak kullanılıyor bu yüzden formasyon kaldırıldı öğretmenlik bölümleri yükseklisans şartı getirildi 2 yıl daha yaklaşık 10 milyon öğrenciyi oyalamak için uğraşıyorlar devlet üniversitelerindee eğitim yok slayt üzerinden ders işleyen makale verip öğrencilerle sohbet eden akademik çalışmalara odaklanmış öğrencileri eğitmeyen maaşına bakan akademisyenlerle dolu üniversiteler çoğunun psikolojik bir kontrole tabi tutulması gerekiyor üniversitelerin özerkliğini bahane ediyorlar ama narsist kişilikli ve eğitimci olmaya uygun olmayan çok kişi var bu yüzden lisans ve yüksek lisans seviyesinde çoğu öğrenci depresyonda veya psikolojik sıkıntılar yaşıyor bunlarla ilgili makaleler var.
Korhan GYTN
Korhan GYTN 3 saatler önce
Herkes üniversite mezunu, yetkin olmayan sözde akademisyenlerin göstermelik eğitim verdiği üniversiteden mezun oluyorlar ama sadece vakit kaybı bir kağıt parçası. Bir de oralarda yüksek doktora yapıyorlar, yök kriterlerine bile uymayan kopyala yapıştır tezler. Sonra profesörler hocamlar. Etiket üniversiteleri, vakıf üniversitesi bile edemiyorlar.
Kemal
Kemal 3 saatler önce
Abi bayburta tunceliye filan niye üniversitesi açılırki sadece büyüksehirlerde olmalı bence
7akik
7akik 3 saatler önce
Herkes işsiz!!
Renklidiyetler
Renklidiyetler 3 saatler önce
Diyetisyenliğe ilk girdiğimde yüksek puandaydı mezun olurken yerleri süpürdü . Suan tek derdim kurumsal bir firmaya girmek. ( sen mezun ol geliriz diyen çevre de gelmedi , kimse zayıflamak istemiyor yazacak olan varsa uzak dursun)
Almira Asu
Almira Asu 3 saatler önce
Herhangi bir şeye insanlar çabuk ulaşabilirse onun kalitesi düşer. Bence batı bölgesindeki bir kaç üniversitenin kapanması, kuzeydoğu ve güneydoğu bölgelerinin teknoloji, Bilim, tarım gibi konuların baskın olduğu kurumlar, üniversiteler açılmalı. Sadece 2-3 senede bile çok şey değişebilir.
tarik tok
tarik tok 3 saatler önce
Unv boşa okumayım esnaf olayım dedim vergilere domala domala gökyüzüne hasret kaldım
Baki YKS
Baki YKS 3 saatler önce
Üniversite sınavına hazırlanırken karşıma neden böyle videolar çıkıyor
Pala
Pala 3 saatler önce
Yunanistanın nüfusu 10.7 milyon. Bizde sadace 8 milyon üniversite öğrencisi var. Şuan Türkiyenin maksimum nüfusu 50 55 milyon civarlarında olmalı. Suriyelisi afganı akplisi kürdü acilen bir temizlik yapılıp bu sayı aşağı çekilmelidir.
Behçet Z
Behçet Z 3 saatler önce
Diplomasız olan ülke yönetirse diplomalı olan iş arar
Recep Yavuz
Recep Yavuz 3 saatler önce
News çok biliyorsun sen kendin al ozaman
Tuna
Tuna 3 saatler önce
bir seylerin degismesini istiyorlarsa, oncelikle bir regulasyon olusturulmasi gerekiyor. universite olabilme standarti gibi bir sey. bolgesel ustler secilip illerdeki universiteler kapatilmali. Melese mus bingol ve batmandaki universiteler kapatilir diyarbakira baglanilir. Bitlis hakkari siirt van'a baglanir gibi. boylece bu universitelere ayrilan butceler bir unide toplanir ve fen ilimlerine ya da bolgesel ihtiyaclara gore ziraat tarim alanlarinda fakulteler acilarak potansiyeli olan aday ogrencilerle universite olusturulur. Sunku her ile universite mantigi o bolgelerdeki universiteleri liseye cevirmek baska bir sey degil.ayrica universiteleri kapatilan sehirlerde meslek liselerinin kalitesi de oncelikli olarak el atilmasi gerekiyor ve insanlara universite okumanin degil meslek sahibi olmanin onemi vurgulanir. biz 17,18 yasinda meslek sahibi bireyler yaratmak yerine 23,24 yasinda issizler olusturuyoruz.
One Day day
One Day day 3 saatler önce
Bağzıları diyorki Okudum amele olarak çalışıyorum diye Sonuçta eskide ki gibi düzen olsaydı Lise mezunu amele olucakdiniz. Yani kaçarınız yok her türlü amele olucaksınız :D
TURKİSH53
TURKİSH53 3 saatler önce
işşizlik çok yüksek iş yokkkkkkkk
Worldendless OFFICIAL
Worldendless OFFICIAL 3 saatler önce
Politikacilar bizleri değil kendilerini düşünüyorlar.
Mustafa Can
Mustafa Can 3 saatler önce
BİRAZ DA DÜŞÜNMEYİ BIRAKIP GÜLMEK İSTİYORUM SADECE GÜLMEK :(
Alex Nuaym
Alex Nuaym 3 saatler önce
06:38 Türkiye uzay ajansının altında Proje 128M yazıyor. Bu 128 milyar dolar meselesine yapılan bilinçaltı bir gönderme midir?
hayalperestbirealist
hayalperestbirealist 3 saatler önce
Böyle haber yaparak Türkiye'de MI-6 Olmadınıza bize kanıtlamak zorundasınız çünkü bu millet böyle haberleri daha görmedi o yüzden. Gerçekten harika👌👌👌
plevneli
plevneli 3 saatler önce
Sorun üniversite sayısı değil, sorun nüfus artışı.
Hasan Hüseyin ÇAVDAR
Hasan Hüseyin ÇAVDAR 3 saatler önce
Çok güzel yere değinilmiş👏
huseyin surer
huseyin surer 3 saatler önce
Bin yıl kullandığımız harflerimizi değiştiren 100 yaşındaki t.c 3 bin yıllık kullandığı dünyanın en zor alfabesine sahip çin devletinden aşı alıyor!!!... şaka gibi!?... Demekki maksat bilim falan değil Bilim ve aklî ve hayatı ve ölümü yaratan YÜCE RABBİMİZ ALLAH ıñ. dini islamdan uzaklaştirmakti m.kamalin eliyle yahudiler!!....futbol,kumar,faiz....toplum
[دولت عالیه عثمانیه] [ومت-ى موهامد]
[دولت عالیه عثمانیه] [ومت-ى موهامد] 3 saatler önce
Haklısın kardeşim
[دولت عالیه عثمانیه] [ومت-ى موهامد]
[دولت عالیه عثمانیه] [ومت-ى موهامد] 3 saatler önce
İnadına ERDOĞAN inadına ERDOĞAN!
Benim Dünyam
Benim Dünyam 3 saatler önce
üniversite acilmasina lafim yok cünkü ayni zamanda nüfus da yerinde durmuyor artiyor. Sorun suki uniler aciliyor ülkede üretim azaliyor fabrikalar satiliyorsa ozaman o unileri kime actiniz? Ögrenciler okuyor lâkin türkiyede issizlik had safhada ?! Bu nasil yönetim anlamadim...
Mertcan Şengezer
Mertcan Şengezer 3 saatler önce
Eksiği var fazlası yok, 1 buçuk saat anlatsan yine yetmez. Rezalet.
Dream Hitter
Dream Hitter 3 saatler önce
Köy enstitülerileri İsmet İnönü döneminde kapatılmiş olup. Bizzat ismet inönü Abd ile fullbright antlaşmasını imzalayarak ülkenin eğitim sistemini 4 türk 4 ABD li, _ki biri amerikan türkiye büyükelçisi_ bir konsey tarafından yönetiliyor. Ülkenin eğitim sistemi bu haldeyse bira z tarih okuyun ve görün ismetçiğin ülkeyi ne hale getirdiğini. Fullbright komisyonu hala var ve kapatılamıyor. Sadece ak parti döneminde büyük uğraşlar sonucu amerikalı konsey üyelerinin sayısı 3 e düşürüldü. Ayrıca bu antlaşma ile çoğu öğrenci amerikada burslu okuma fırsatı yakaladı. Ne iyi dimi ülkenin güzel insanları amarikada eğitim gorüp beyinleri yıkanıyor. Sonra ülkeye dönûp ülkenin kimyasını bozuyorlar.
Agit Çağlı
Agit Çağlı 3 saatler önce
Lisede çok iyi bir öğrenciydim. Üniversite ye gidince ekonomi gibi bir bölümde okumak istiyordum. Fakat lise son sınıfta dört yıl üniversite ye gitmektense çalışma hayatına atılıp hem para hem tecrübe kazanıp kendi kendimi tanımak bana daha mantıklı geldi. Bu fikrimi aileme söylediğimde şiddetle karşı çıktılar. Ne kadar diretmiş olsam da en sonunda Mersin Üniversitesi iibf fakültesine kayıt yaptırmak zorunda kaldım. Üniversitesi tenin ilk iki haftası öğrencileri uzaktan süzüp karakter tahlili yapmaya başladim. Ve şöyle bir sonuca vardım. Çoğu öğrenci kendince hayatını yaşamaya sevgili yapmaya gelmiş. Kız öğrencilerin çoğuda süslenip makyaj yapmakla uğraşıyorlardı. Gerçekten okumaya gelmiş olanlar çok az bir kısmını oluşturuyorlardı. Ve üçüncü haftaya gelince arkama bakmadan okulu bırakıp geldim. Çünkü dört yılımı bir diplomaya değil gerçek bir eğitime harcamak istiyordum. Tabi evde kiyamet koptu hem de çok kötü. Ama umursamadım ve çok sayıda işe girip çalıştım. Hamallıktan tut garsonluğa, bekçilikten tut aşçılığa kadar hemen hemen her türlü iş te çalıştım. Dört yıllık bir süre sonunda kazandığım tecrübe ve parayla, güvendiğim bir arkadaşımla internet üzerinden oto yedek parça işine girdik. İşimiz iyi gidiyor. Biraz daha çok kazanınca başka işlere girmeyi düşünüyorum. Anlatacak çok şey var ama daha fazla uzatmak istemiyorum. Ve unutmayalım herkes üniversite okumak zorunda değil. Eğer hedefiniz bir diploma ise bunu açıktan okuyarak ta alabilirsiniz. Ailenizin veya sevdiklerinizin direkt hayatınıza karışmasına izin vermeyin. Kendinizi geliştirdiğiniz sürece ilkokul mezunu olsanız bile her zaman size iş vardır. Üstelik te sevdiğiniz iş. Belkide sevdiğiniz iş küçük bir cesaretin arkasındadır.
Sabri Abi
Sabri Abi 2 saatler önce
Usta bende düşünüyorum da internet den Turing ürünleri felan tutar mı hangi siteden yapiyonuz
felsefe hobim
felsefe hobim 3 saatler önce
Ben ilk okulda bıraktım. Otoriter kuruluşlardan nefret ederim. Hamallık yaptım âmâ bana okuldan kat ve kat daha zevk veriyordu. Sonunda kendi işimi kordum O kadar tecrübe ve bilgi sahibi oldum ki, sıfırdan başlasam yine bu seviyeye gelirim. Artık hiçbir endişem ve kaygım kalmadı. Biz ekmeğimizi taştan çıkardık Olmayan şeyi yaratıp ordan para kazandık He çok hatalar yaptık, gün oldu cebimizde beş kuruş para bile olmazdı. O zaman ekmek 250 kuruştu, bende ise 200 kuruş vardı. Sokak sokak yerde 50 kuruş arardım. 50 kuruş daha bulsam gider bir ekmek alırdım. Öyle kötü günler yaşadım
Ümit Yılmaz
Ümit Yılmaz 3 saatler önce
Acaba?
Gülruhu Beyaz
Gülruhu Beyaz 3 saatler önce
Medeniyetsiz Avrupa örneği
kral Arthur
kral Arthur 3 saatler önce
Üniversite hem masraf hem zaman kaybı. Özellikle ekonomik durumu iyi olmayan aileler çocuklarına ustalık meslek sahibi yapsınlar. Bu şekilde mağdur olmazlar